מיוחדים

דרך המאהלים וציר הציורים

נדמה שכולם כבר גילו את הנגב אבל מה עם הפינות הנסתרות בו? בואו אתנו לגלות את אחד השבילים המעניינים והמקוריים ביותר שעיני חוקרים מכל העולם נושאים אליו עיניהם: דרך ציורי (חרוטות) הקיר. כל ניחוש שלנו לגבי זהות ה"ציירים" הקדומים בתקופות שונות לאורך אלפי שנים על אבני הנגב ומשמעות הסמלים והציורים יכול להיות ראוי ושקול להשערות החוקרים. מי הם היו ומדוע חרטו כה הרבה, מה ניסו לבטא בציורי הקיר המסתוריים ומדוע דווקא כאן...
בחלקו השני של סיורנו נכיר את יורשיהם, האנשים המתגוררים עד היות באוהלים מדבריים וחיים באמת את זמן המדבר ללא שעון. נתארח באחד מאוהלי הבדואים הפזורים ברצף לאורך ציר המאהלים ונשמע על חיי היומיום ועל השילוב בין הקדמה הסובבת את השקט המדברי לבין הרצון לשמור על הזהות המסורתית ואורח החיים המדברי של פעם... מומלץ להוסיף גם טעימות או ארוחה מליאה ממיטב הבישול הביתי הבדואי.
בסיור ניתן לשלב גם ביקור בחוות בודדים לגידול כרמי גפן ליין; ביקור בבית השאנטי המפורסם שמציע בית חם ומעטפת מגוננת לבני נוער שעזבו את בתיהם ומכינם לחיים עצמאיים; ביקור בעיר הנבטית העתיקה והמסתורית: עבדת; או – סיור מדעי באחד ממכוני חקר המדבר במדרשת בן-גוריון.

אנשי הגורמה של מעיליה

למעיליה ההררית, אולי "הכפר הנוצרי" ביותר בגליל המערבי, מומלץ להגיע סביב חג המולד וליהנות מאווירת חו"ל, קישוטי חג ברחובות הציוריים, שוק חג המולד ותהלוכות דתיות. אנו בוחרים להגיע לשם במשך כל עונות השנה בזכות האוויר הנפלא גם בקיץ וההפתעות שהכפר מזמן לנו: מה עושה פסל של יגאל תומרקין ליד הכנסייה הגדולה בראש הכפר, מה קרה לאבירי מבצר המלך הצרפתיים ולרוזן הגרמני , מיהו הבדואי שהפך את הכפר לנוצרי ועוד ועוד. יותר מהכל – נרצה לפגוש את תושבי הכפר שעושים את חיינו טעימים ועשירים יותר: בעל בית הבד העתיק לייצור שמן הזית הגליל המפורסם; מגדלי הטבק (גידול מסורתי קדום שהולך ונעלם בגליל תחת גלגלי המודרניזצייה); מבשלת הבוטיק של העראק המשובח הסורי שנקרא דווקא: מצדה, נפגוש במבשלה את הזוג שהחליט לייצר את העראק הסורי המפורסם (קפרון) שרבים מוכנים להישבע שהוא מכניס בכיס הקטן את העראק הלבנוני (זחלאווי), נטעם ונבחין בשלושת מותגי מבשלת הבוטיק ונשמע על הבדלי הזיקוק של הגפנים לייצור העראק ומדוע הוא נקרא "חלב האריות". סיורנו יסתיים בנקודה המתוקה ביותר בגליל: נפגוש את השף שהחליט לחזור הביתה לאחר שנות עבודה במסעדות ת"א ולייצר את הממתקים המזרחיים האיכותיים ביותר שלא מזכירים בכלום את כל מה שידעתם עד היום על בקלאווה כנאפה ושאר המתוקים המצופים בשערות קדאיף חלומיות, הכל בזכות חומרי גלם משובחים המיובאים מסוריה ובזכות יד אוהבת ורגישה.