סדנאות

דוט-ארט אבני כח מנוקדות

אבן-עוצמה, או אבן-כח הינה יצירה אנושית המקבילה לאבן-חן שנוצרת בטבע. בסדנא עם רוני נאתר את הכוחות והסגולות הייחודיים לנו, "נטעין" אותן באבנים וניצור אבן יפהפיה בטכניקה ייחודית.

טיוגה

על טיוגה (טיול + יוגה) כבר שמעתם?
טיול טבע מלא השראה המחבר גוף ונפש, הליכה, מראות ו – יוגה!!
במגוון מסלולי נוף בראשיתיים במדבר נקדיש פרק הליכה בנוף פתוח להקשבה לגוף ובעיקר למערכת הנשימה. נתרגל הליכה מדודה מותאמת לקצב הנשימה (ולחילופין) במהלך עלייה ראש הר או כיפה נישאת הצופה למרחקים. אל מול הנוף הפתוח נתבונן בנשימות שלנו, בקצב דפיקות הלב ולחץ הדם, נרגיש את החמצן נכנס אל תאי הגוף ונבין מה קורה לנו במאמץ ובמנוחה. מכאן נקח את התובנות צעד נוסף בעזרת תרגול טכניקות ותרגילים שיסדירו את הריכוז והשקט שלנו ויכינו אותנו להתמודדות עם חיי היום-יום שלנו.
בעונת החורף נוכל להוסיף טבילה באחד מגבי המים העונתיים במדבר ולהרגיש את המים מרווים את עורנו אל מול שמש המדבר.
נהנה מתה צמחים מדברי ובעיקר – משקט נצחי שאין לו סוף.
מסלולים מוצעים: עין ירקעם; גבי ימין-חתירה; גבי נחל פרס תחתון; צוק תמרור; נחל זוהר וכיו"ב.נשים יוצרות ואוהבות בעין כרם

חגיגת יום האישה בכפר האירופאי ביותר בארץ:
עין כרם יפה בכל השנה אך אין יפה ממנה בעונת החורף בין ט"ו בשבט לבין יום האישה. "הכפר הטוסקני" בפאתי ירושלים מתכסה בפריחת השקד הוורודה-לבנבנה וכשעליו נושרים לאדמה עם הרוח – נדמה כאילו נכנסו לכדור זכוכית עם פתיתי שלג על צריחי כנסיות וכיפות בצלים מוזהבות.
בתוך כל היופי והשפע הזה חיות נשים ייחודיות שיוצרות ואוהבות כל אחת בדרכה.
נשמע את סיפורה של אלגרה היהודיה שהתאהבה בבן עשירים ערבי ומה עלה בגורלם; של גברת דרעי שלא גילתה למשטרה את סוד זהות שודדי המטמון בביתה; נספר על יליזבטה שרצתה לחון את רוצח בעלה הנסיך ויזמה בניית שתי כנסיות עם כיפות בצלי הזהב (ומדוע כיפות הזהב בעין כרם נשלמו רק לאחר כמאה שנים); נגלה את עולמן הנסתר של נזירות אירופיות שבחרו להתמסר לשקט שבין חומות המנזרים.
לא נסתפק בסיפורי צבע מרתקים מהעבר אלא נבחר להכיר אחדות מבנות עין כרם העכשוויות היוצרות אמנות ומארחות בבתיהן תוך שיתופנו בסיפורי משפחותיהן ובתיהן המדהימים (להלן מבחר מצומצם מתוך אפשרויות רבות): כיצד נכנס גלגל האבן העצום (המפרכה) לביתה של כנרת? האם עדינה מפסלת את דמותה-שלה ביצירות הקרמיקה שלה? כיצד מציירת רות על האריחים הירושלמיים שלה ומדוע אביה כמעט לא הגיע לחתונתו עם אמה על-מנת להציל את ירושלים? כמה שושנים נוכל לספור בביתה של שושנה היפה והאם זהו הבוסתן הספרדי אפוף ניחוחות הריבות, מרקחות התה והבישולים; נתנסה במלאכות קדומות (לדוגמה - אריגה בנול) מלפני עידן המחשב בבית קסום עם מקווה קדום שהתגלה בו במקרה.
רוצים סיום מתוק? בואו לסדנת השוקולד של סימה ב"עין כרם המתוקה".
סיור-יום זה יכול בקלות להפוך לנופשון סופ"ש רגוע עם אופציות לינה וארוחות מפתיעות ומקוריות במיוחד: כבר יצא לכם ללון במנזר ? כבר יצא לכם להתארח בארוחה שבה נציגים מדתות שונות המכינים ארוחה רבת טעמים ומנגינות?
סיור זה כנופשון מתאים גם לסופ"ש יוגה בטבע שבו אנו מתמחים באזור זה. שאלו אותנו על כך...