מפגשים עם דמויות מרתקות

הגליל המערבי שלא הכרתם

למי שכבר חרש כל פינה בגליל המערבי, תנו לנו להציג לכם כמה מהסודות ששמרנו במיוחד עבורכם:
נתחיל את היום בארמון המצוייר של הקשישה הבודדה שלא השאירה סנטימטר מקירות ביתה ללא קישוטי צבע אותם צבעה יום וליל במו ידיה.
נמשיך למרכז הבי"ל למחול בכפר ירוק וקסום, שם נפגוש רקדנים צעירים וכשרוניים שאף יסחפו אותנו להתנסות מעשית – כל אחד יכול.
נטייל לאורך נחל געתון בחלקו הירוק והלא-מוכר ונשמע את סיפור טירת משפחת סורסוק הלבנונית והקשר שלה לציונות...
ומים כבר הזכרנו? בואו איתנו למקום הכי קריר, צלול ומוצל (גם ביום הכי חם בשנה) בחלקו הפחות מוכר של נחל כזיב: עין חרדלית. הליכה קצרה וחוויתית במיוחד במים הצלולים תחת עצי הדולב הענקיים.

ניתן לשלב מפגשים ואירוח אצל אנשים מיוחדים באזור: מפגש עם נציגות עדות ותרבויות (אתיופית / תימנית / בדואית / ערבית / כורדית), אוכל ייחודי אותנטי וסיפורים מרגשים ומפתיעים!

דרך המאהלים וציר הציורים

נדמה שכולם כבר גילו את הנגב אבל מה עם הפינות הנסתרות בו? בואו אתנו לגלות את אחד השבילים המעניינים והמקוריים ביותר שעיני חוקרים מכל העולם נושאים אליו עיניהם: דרך ציורי (חרוטות) הקיר. כל ניחוש שלנו לגבי זהות ה"ציירים" הקדומים בתקופות שונות לאורך אלפי שנים על אבני הנגב ומשמעות הסמלים והציורים יכול להיות ראוי ושקול להשערות החוקרים. מי הם היו ומדוע חרטו כה הרבה, מה ניסו לבטא בציורי הקיר המסתוריים ומדוע דווקא כאן...
בחלקו השני של סיורנו נכיר את יורשיהם, האנשים המתגוררים עד היות באוהלים מדבריים וחיים באמת את זמן המדבר ללא שעון. נתארח באחד מאוהלי הבדואים הפזורים ברצף לאורך ציר המאהלים ונשמע על חיי היומיום ועל השילוב בין הקדמה הסובבת את השקט המדברי לבין הרצון לשמור על הזהות המסורתית ואורח החיים המדברי של פעם... מומלץ להוסיף גם טעימות או ארוחה מליאה ממיטב הבישול הביתי הבדואי.
בסיור ניתן לשלב גם ביקור בחוות בודדים לגידול כרמי גפן ליין; ביקור בבית השאנטי המפורסם שמציע בית חם ומעטפת מגוננת לבני נוער שעזבו את בתיהם ומכינם לחיים עצמאיים; ביקור בעיר הנבטית העתיקה והמסתורית: עבדת; או – סיור מדעי באחד ממכוני חקר המדבר במדרשת בן-גוריון.