טיולים לקטנטנים

סיור לפורים – פרחים מתחפשים

סיור המתאים במיוחד לעונת אמצע פברואר עד סוף חודש מרץ, סביב חג הפורים.
נגיע מחופשים לטיול ונערוך ארוחת בוקר משותפת בתצפית הר השאבי. לאחר הכרזה על הזוכים בתחפושת המושקעת או המקורית ביותר נרד מראש ההר דרומה לנחל בלי שם שבו נהנה מסדרת מפלונים קטנים, חורש צפוף ופריחה מרהיבה. נתחבר לשביל רחב בנחל שמתחת לתל יודפת ונבחין במיני סחלבים ופרחים אחרים שמציעים מרכולתם לפרפרים, דבורים, חיפושיות ומאביקים אחרים בשלל דרכים של פרסומות כנות או שקריות. נשמע על טקטיקות הפרסום של הפרחים ועל שיטות התחזות והתחפשות בכדי למשוך אליהם מאביקים על חשבון פרחים אחרים.
נוכל לסיים את הטיול בעלייה וירידה בהר עצמון (למיטיבי לכת, תצפית מרהיבה לבקעת בית נטופה) או לסיים באתר תל ידפת.

סיור לילה בעקבות צבי הים

בלילות של ירח מלא (שר פעם ערן צור) בוקעים צבי הים הקטנים מן הביצים שהטילו צבות הים בחול ומחפשים את דרכם אל מי הים. בוהק הירח על אדוות הגלים הם ה-waze של הקטנטנים...
בלילות מיוחדים אלו בראשית הקיץ נשמע על מאבק אוכלוסיית צבי הים לסוגיהם השונים לשרוד בים קרסי הדייג ומנועי הסירות, בין פסולת הפלסטיק המזהמת את הימים ובין טורפיהם על האדמה ונקח חלק במסע הארוך להצלתם ולשמירה על בורות ההטלה של נקבות צבי הים ועל הדרך לגלים של הצבים שזה עתה בקעו.
הסיור מותנה באישורי גופי רט"ג ובמס' המשתתפים וייערך עם מדריך מומחה לנושא.

לא תאמינו מה מצאתי…

בחופים סלעיים עם מפרצים מחורצים, שוניות וגלי ים המתנפצים אל החוף ניתן למצוא המון הפתעות, בין בשעות השפל (אזור הכרית) ובין בשעות הגאות. "גייזרים" שוצפים או "מערות כחולות" ומרבצי קונכיות מסוגים שונים, דיונונים ותמנונים, רכיכות ושאר יצורים שיכולים ללמד משהו את "להציל את נמו"...
נחפש ונמצא בעזרת מדריכים מומחים ומוסמכים לכך את המגוון המדהים והצבעוני של יצורי הים והחוף, נבחין בין סרטנים שונים לפי סביבת מגוריהם ברצועות החוף השונות או במים ונלמד על שרשרת המזון של המים והחוף.
הסיור מתקיים בחוף דור או בחוף אכזיב.