תלמידים והורים

הטיולים עם ההורים

והגדת לבנך: קבלת ספר תורה
בתל חדיד, נשחזר את חיי אבותינו נמחיז את סיפורו של יעקב אבינו ואת פגישתו עם רחל ליד באר המים, נשאב מים בדלי מן הבור, נטחן קמח ונאפה לחם רועים, נפגוש סופר סת''ם ונתנסה בעבודתו. לסיום ניתן גם לערוך טקס קבלת ספרי התורה במקום.

"היה זה בחצות הליל בחולות"...
בשעות אחה'צ נצא לפארק החולות בניצנים, נתמקם, נצא לסיור קצר בחולות בין דיונות נהדרות, במהלכו נלמד על בעלי החיים השוכנים במקום, נתגלגל בדיונות, ניצור שביל טישטוש לעקבות בע"ח, נציב מלכודות למכרסמים שיפתחו בהמשך הפעילות. במהלך הפעילות נשלב קומזיץ עם בישולי שדה - פיתות ותה.

מכנה משותף
בפעילות זו, נחפש ונדגיש את המכנה המשותף לנו הורים וילדים. התכנית מבוצעת במסגרת הקבוצה, אך למעשה פועל כל ילד וההורה שלו כיחידה עצמאית. החוויה היא חוויה אישית לכל הורה ולילדו הפרטי.
הפעילות הינה חוויתית ומרגשת ומאפשרת לכל אחד ואחד למצוא את מקומו. בשעות אחה''צ יצאו התלמידים בליווי הורה אחד לכל תלמיד ליער בן שמן לפעילות משותפת במהלך הפעילות יפגשו ההורים והילדים אתגרים שונים שיחייבו אותם לשתף פעולה, לעזור, להקשיב ולהבין אחד את השני ולמצוא ביחד את המכנה המשותף להם.
מהלך הפעילות הגעה ליער בן שמן וחלוקה לקבוצות (כל כיתה תתחלק לשתי קבוצות הורה וילד)הפעילות תבוצע בתחנות - ניווט בשטח, בנייה, פתרון בעיות, הכנת ארוחה וכו... בסיום מדורה לכל קבוצה וטקס מסכם. ניתן גם לבצע את התכנית ביותר מיום אחד כולל לינה בשטח.

יפו מסביב לשעון
את סיורנו נפתח בתצפית מגן הפסגה על המפרץ ונבין את הסיבה להיסטוריה העתיקה של העיר. נמשיך בסמטאות הציוריות ונשמע סיפורים על אנשייה וכובשייה של יפו. לאורך הדרך נפגוש את תחותמס מלך מצרים, אבו נבוט, נפוליאון ואנדרומדה היפה. כולם שחקנים מחופשים בתלבושות מרהיבות. בסיום נגיע לנמל. ניתן לקנח בשיט או במסיבה כיתתית בגן החדש שעל שפת הים.

העיר הלבנה
בעקבות חלוצים ועולים נסייר בעיר העברית הראשונה שקמה לצידה של יפו העתיקה. נפתח את הסיור במגדל שלום בפסיפס של בן העיר נחום גוטמן, המתאר את ימיה ואנשייה הראשונים של תל אביב. נמשיך ברחובות ראשונים בשילוב משחק אתרים משימתי ונקנח בביתו של אחד מהיוצרים שהיו בין מקימי העיר: ביאליק, ראובן, גוטמן או רוקח לבחירתכם.