טיול עם כתב חידה

יצרנו וחיברנו כמה מסלולים המלווים בכתב חידה שמוביל את המטיילים מאתר לאתר, הטיול מלווה על ידי מדריך שמוביל את הטיול ומדריך בכל אתר אליו מוביל כתב החידה. לדוגמא:

מרחל ועד נעמי – הוי כנרת שלי

סיור מזמר בעריסת הציונות וההתיישבות העובדת:
נתחיל בתצפית וסיור קצר באזור אלומות ונספר את סיפור היכרותם של שמעון וסוניה פרס ואיזו שולמית הייתה ה"פרימוס" שהצמידו להם.
באנדרטת האוהל של ביתניה עלית נשמע סיפורים דרמטיים על "קן הנשרים" של העלייה השלישית שהונצחו במחזה "ליל העשרים" של יהושע סובול (החזון, הוויכוחים האידאולוגיים וטכניקת הווידוי, הדיונים הספרותיים והריקודים החסידיים של אנשי "השומר הצעיר", המתח המיני וההתאבדויות ועוד ועוד).
משם נגלוש מטה אל עמק הירדן לקבוצות דגניה וכנרת – מכורתה של העלייה השנייה. בין גיבורי התקופה שנפגוש יהיה האיש שחרש מחרשתו עם יד אחת, הפרידה שזכתה לקבר לאחר מותה, התימנים שלא זכו להשלים את התיישבותם ושסיפורם כמעט והושכח מדפי ההיסטוריה של האזור, האיש שנאלץ לעזוב את הקבוצה משום שחילל את ערך העבודה כשעישן סיגריה בשדה, נשמע מי גיבור המחנה שהיה נשוי לשתי נשים שחיבבו זו את זו, מי חיפשה מחסה בין ידידיה הרבים בעת מחלתה, מי הגיורת שחסתה בצילה של המשוררת המפורסמת ממנה, מה קרה לתינוק הראשון בקבוצה ומי המשוררת שחזרה לאחר מותה אל כור מחצבתה.
*ניתן לערוך סיור זה כסיור מזמר.
**ניתן לסיים סיור זה בארוחה קיבוצית באזור ו/או בארוחה ורחצה במעיינות החמים של חמת גדר / חמי טבריה.