אוכל

טיולי אוכל

מתי התארחתם בבית אותנטי להיכרות אמיתית עם מטבח מסורתי מיוחד שהולך אחורה שנים רבות.
במסגרת טיולי האוכל שלנו אנו מציעים לכם להיכנס לביתם הפרטי של משפחות מארחות, להרים מכסה סיר ולהריח את הנזיד המתבשל בו, לקצוץ פלפל חריף ולהוסיפו לרוטב של הדג, ללמוד איך מכינים מקלובה אמיתית או כיצד מכדררים גונדי או ממלאים מפרום.
סיורי האוכל שלנו עוברים בשווקים מקומיים צבעוניים, שם נבחר את מיטב התוצרת הטרייה העונתית, וממשיכים לתוך מטבחי המשפחות המארחות, שם נכין יחד מגוון מבישולים עדתיים-תרבותיים שונים.
סיורנו מתקיים במושבי יואב-יהודה; בשכונות תל-אביב וירושלים; בדימונה, מצפה רמון, ירוחם וער; בישובים בדואיים בנגב ודרוזיים בגליל ובכרמל; בג'יסר א-זרקא כפר הדייגים הציורי ובטייבה וטירה.

טיולי שווקים

בשווקים התוססים והצבעוניים ביותר דרים זה לצד זה כל הטוב והיפה בפסיפס התרבותי – דתי של ארצנו: הרוגעלעך לצד הבאקלאווה; הדג המלוח מהים הצפוני לצד איקרה וביצי הדגים, הגבינה הבולגרית והזיתים היוונים, האורז הפרסי ותה היסמין לצד הבורקס התורכי והאייראן המרווה, מיץ הרימון הסחוט הטרי והממולאים הערביים, אגוזי המלח דמויי המוח ונתחי הבשר, קריאות הרוכלים ופיתויי הרי הפירות המבהיקים או הסוכריות וזחלי הגומי לילדים.
בסיורי השוק שלנו נציג לכם מגוון טעימות ומפגשים עם סיפורי הרוכלים ועסקיהם המשפחתיים, נגלה כמה עולה גרם זעפרן אמית ואיזה פרח נפתח לכדור יפיפה בצנצנת מים או תה.
נוכל להציע גם משחקי חידות וחידות "ריצה אל המטמון" בשווקים השונים: שוק מחנה יהודה ושווקי העיר העתיקה בירושלים; שוק הכרמל, שוק לווינסקי ושוק התקווה בתל-אביב; שוק חיפה או שוק מעלות-תרשיחא; שוק נצרת או שוק רמלה.
לכל סיור-שוק ניתן להוסיף סיום במסעדה מיוחדת ובעלת אופי באזור השוק, או – סיור משלים באחת מהשכונות הצבעוניות הסמוכות לשוק (נחלאות; נחלת בנימין; פלורנטין; התקווה וכיו"ב).