טיול לשבת

הליכה לקיסריה

נחפש תנינים בין הסכרים, אמות המים וטחנות הקמח בנחל התנינים המפורסם. נגיע איתו לים ונעלה לתצפית מרהיבה מראש תל התנינים וגשר אבן עתיק על מים "סוערים" וכחולים בג'אסר א-זרקא, נהנה מהליכה לצד מפרצי הדייגים בכפר הדייגים היחיד בארץ, נמשיך על חולות לבנים דרומה דרך פיסול נופי ולצד קטע יפיפה של שביל ישראל עד לעיר העתיקה של קיסריה ולחוף הקשתות המפורסם, שם נהנה מרחצה או נוסיף ביקור מודרך בגן הלאומי המרשים ובו עתיקות מימי הורדוס, הרומים, הביזנטים, הצלבנים והממלוכים ועד לכפר הבוסני מהתקופה העוסמאנית. ומה קשור לכאן הברון רוטשילד? על כל אלו נשמע ממיטב מדריכנו.ארץ אלפי המערות

עצי אלון ואלה, בורות מים ובארות, גבעות לבנות או ירוקות, תלים של ערים קדומות עם סודות וגילויים חדשים בכל ביקור, כל אלו ועוד הופכים את "ארץ אלפי מערות" שבשפלת יהודה לאזור שמאפשר מס' כמעט בלתי נדלה של מסלולים לטיולי-שבת. כבגבינה שוויצרית או ספוג חשופות לעיננו רק מקצת מן המערות החיצוניות, בעוד רובן המוחלט חבוי מתחת ובתוך האדמה.
בהתאם לעונת השנה נצא לטיול טבע מרגש ומפתיע שיש בו מערות נטיפים וזקיפים או עטלפים, מערות מסתור וחללי זחילה ומעברים סודיים מתחת לאדמה, חללי מגורים, גתות ליין ובתי בד לשמן זית (כן – גם הם מתחת לאדמה), מערות קבורה צבעוניות, רצפות פסיפס צבעוני, מעיינות וביקורים בחוות ומשקים המציעים לנו ממיטב התוצרת הכפרית האזורית. תנו לנו להפתיע אתכם באזור שחשבתם שאתם כבר מכירים...

 

פסגת הר תבור

סיבוב מישורי ומוצל בין תחת צמרות עצי חורש ים תיכוני עשיר סביב פסגתו של הר הכיפה המושלם ביותר בארצנו. השביל מצטיין במרבדי פריחה בעונת החורף והאביב ובתצפיות היקפיות לכל חלקי הגליל התחתון מרכס הרי נצרת ועד הגלבוע, מעמק הירדן ועד הכרמל. לסיור הטבע נוסיף גם כניסה לכנסיית ההשתנות הבהירה שתכנן ברלוצי הארכיטקט האיטלקי המוכשר ואולי אף נצפה באמיצים העולים לפסגה עם גלשני אוויר או מצנחי רחיפה.
למיטיבי הלכת שביננו – נתכנן תוספת שהינה קטע משביל ישראל: עלייה או ירידה רגלית מההר.
לשדרוג הכייף: נקפוץ למעיין קרוב לשכשוך חוויתי.
ואיך אפשר בלי אוכל טעים ואותנטי: להעצמת חווית הטיול נוסיף אירוח בדואי (כן, בדואיים בגליל!) או אירוח צ'רקסי ונשמע על אורחות חיי העדה, מנהגיה ותרבותה.