טיולי הרמאדן שלנו

جَارُكَ ٱلْقَرِيب وَلَا أَخُوكَ ٱلْبَعِيد = טוב שכן קרוב מאח רחוק
לעיתים איננו מכירים את שכננו הקרובים ביותר. החגים הם הזדמנות נהדרת לפתוח את הדלתות ואת הלבבות, את העיניים והפיות וליהנות ממפגשים מחכימים, מהכנסת אורחים ומטעמים, ניחוחות ומראות חדשים.
בחג הרמדאן (חודש שלם שתחילתו נקבעת לפי חכמי הדת בעולם הערבי הבוחנים את מצב הירח וסופו הוא חגיגה בת שלושה ימי סעודות והתכנסויות משפחתיות: עיד אל פיטר) הוא חג המכוון את המאמינים לטהר את ליבם ונפשם ממחשבות רעות ומחטאים, לצום בשעות האור ולזכך את מעשיהם למצוות ומעשים טובים. בחג זה נהוג להרבות במעשי צדקה וחסד ולעזור לנזקקים, לצפות בסדרות חינוכיות או היסטוריות על תקופות זוהר קדומות ולפגוש את בני המשפחה מידי יום בארוחות שוברות-צום (אפטאר) ולהנות ממגשי מתוקים מיוחדים לחג זה.
הטיולים מציעים לכם נסיעה קצרה לעולם אחר הנמצא מתחת לאף שלנו, כה קרוב ולעיתים כה רחוק.
בואו איתנו לטייבה, לטירה, קלנסואה או לג'יסר א-זרקא. נסייר בכל כפר או עיר כזו מעט לפני רדת החשיכה על מנת להתרשם ממראות העיר בשעות הצום, נשמע סיפורים על השכונות והחמולות השונות, על סכסוכים נושנים ופתרונות חדישים, על השינויים שעוברת החברה הערבית כיום ועל אופנות וזרמים בקרב הצעירים מול זרמים מסורתיים או דתיים יותר.
בהישבר הצום נכין את בטננו הרעבה למיטב מטעמי החג: מהכעכים ומעדני התמרים והממתקים השונים שישברו את הצום, דרך משקאות התמרהינדי והתה המתוק שישיבו נפשו של אדם שצם, ועד הארוחה המליאה המציגה את יכולותיה של המשפחה המארחת: בישולי בשר וכדירה, אורז וממולאים, תבשילי צמחים עונתיים מיוחדים וירקות וסלטים צבעוניים שימלאו כל פינה ריקה על שולחן החג.
פנו אלינו ונארגן לכם סיור מרתק כזה, מלא צבעים וניחוחות חג ובעיקר – מפגש עם אנשים מעניינים שהם שכנינו המידיים.

Comments are closed.